Teknet Arvutid Küsi siit linuxit

Dualboot 2 kõvakettaga


Toome sellise näite, et Windows on Primary Slave kettale installeeritud ja töötab. Siis installeerisite Primary Master kettale Linuxi ja soovite, et teie arvuti läheks käima nii Linuxi kui Windowsiga.

Mina soovitan sellisel juhul Linuxit installeerides Windowsi ketta ka arvutile külge jätta. Siis pannakse boot loaderisse Windowsi menüüpunkt paika. Nüüd tuleb veel ainult natuke nikerdada, et dualbooti päris toimima saada.

Fail, mida muutma hakkame:
/boot/grub/grub.conf
Nüüd siis selle faili sisu juurde:
default=0
timeout=5
splashimage=(hd0,0)/grub/splash.xpm.gz
hiddenmenu
1. Vaikimisi starditakse nimekirja esimene punkt, kui default=1 siis teine punkt jne.
2. Kasutaja peab 5 sekundi jooksul tegema valiku, muidu pannakse käima süsteem, mis kirjeldati default= käsuga. Seda numbrit soovitan mina suurendada 30-ni ehk siis 30 sekundit oleks valikuaega.
3. Ei kommenteeri
4. hiddenmenu rida kustutage parem maha. Muidu boot loader ei näitagi teile ilma ENTER nuppu vajutamata, millised valikud üldse olemas on.

Edasi: kui teil oli Windowsi ketas ühendatud Primary Slavena, kui linuxit installeerisite, siis peaks kusagil selles failis olema selline sektsioon:

title Other
rootnoverify (hd0,0)
chainloader +1
Selleks, et asi nüüd ka tegelikult tööle hakkaks, tulev peale title käsku veel paar rida juurde kirjutada, seega, lõpptulemus sellest sektsioonist peaks välja nägema niimoodi:
title Windows
map (hd0) (hd1)
mao (hd1) (hd0)
rootnoverify (hd0,0)
chainloader +1

Kogu see jutt oli asjata, kui te panite Wineowsi Primary Master kettale ja Linuxi Primary Slave kettale. Sellisel juhul oli juba algselt ilma map käsku kasutamata asi õige. Pull lihtsalt selles et Windows keeldub mujalt kui esimese ketta pealt käivitumast. Seega tuleb tema eest vajaduse korral linuxiketas teiseks nimetada ja windowsi ketas esimeseks.

Olle Niit
16 aprill 2006